Kinezioloģiskā teipošana ir mūsdienīga fizioterapijas metode, kuras pamatā ir anatomijas un kustību fizioloģijas izpratne un kas efektīvi palīdz ārstēt dažādas izcelsmes sāpes un ķermeņa diskomfortu. Metodi izmanto locītavu stabilizēšanai, kustību kvalitātes uzlabošanai, sāpju, saspringuma un smaguma sajūtas mazināšanai locītavās, to muskuļos un muguras daļā. Teipošana ieteicama pēc traumām un ķirurģiskām operācijām limfostāzes, tūskas, hematomu gadījumos.
Teips (plāksteris, pārsējs, saite – no angļu valodas) vienpusēji līpoša dabīga materiāla elastīga lente, kas nesatur medikamentus. Ārstēšanas metode balstīta uz kinezioloģijas principiem, tā veicina organisma atveseļošanās procesus, iedarbojoties uz kustību – balsta sistēmu, nervu un cirkulācijas sistēmu. Teipa iedarbības pamatā ir pareiza teipošanas tehnikas izvēle. Teips palīdz muskulim strādāt vai atbrīvoties vai tas nostabilizē locītavu ar tādu kā korseti – stiprinātāju, tādējādi palīdzot pareizi kustēties, pareizi kustināt locītavu.
Teipu nedrīkst lietot uz bojātas vai kairinātas ādas, uz rētām to dzīšanas laikā, ja ir aizdomas par asinsvadu trombozi.
Teipošanu veic ārstniecības personas – ārsti, fizioterapeiti, medmāsas – kuras ir apguvušas teipošanas tehniku.